Lekarze spekulują, że dolegliwość Wiśniewskiego może mieć podłoże w chorobie wenerycznej

Wydawało się, że po tym jak lider Ich Troje opublikował na facebook wyniki badań,  tym samym uciął wszelkie spekulacje na temat swojej choroby. Nic z tego!

Lekarze doszukali się w nich informacji, że dolegliwość Wiśniewskiego może mieć podłoże w chorobie wenerycznej.

Super Ekspres cytuje dermatologa Andrzeja Szmurło: - Widoczne kłykciny kończyste pokazują, że pacjent jest zarażony wirusem HPV. Przez to, że był on nieleczony, doszło do mutacji komórek rakowych. Rak płaskonabłonkowy, który widać w rozpoznaniu klinicznym, jest wynikiem nieleczonego HPV - Mutacja komórek rakowych trwała kilka albo kilkanaście lat, co oznacza, że pacjent od takiego czasu funkcjonował z wirusem HPV.

Wirus HPV, inaczej wirus brodawczaka ludzkiego, przenoszony jest między innymi drogą płciową, a nieleczony może doprowadzać do poważnych schorzeń, w tym u kobiet - do raka szyjki macicy.

"Super Express" poprosił także o komentarz onkologa, doktora Grzegorza Luboińskiego: - Wyniki tego badania to tylko podejrzenie, ale nie można stwierdzić, czy to jest na pewno rak wysokodojrzały, czy też coś, co może sugerować podejrzenie obecności nowotworu.

Przypomnijmy. Michał Wiśniewski opublikował wyniki badań na Facebooku po tym, gdy w jednym z wywiadów Magda Femme, jego była żona, poddała w wątpliwość fakt, czy Wiśniewski ma raka.

0
Twoja ocena: Brak
Dodaj do