Transseksualista w wyborach Miss Universum Kanada

Transseksualistów zawodnik Jenna Talackova (23) w "Miss Universe Kanadzie" nie otrzymała tytułu

Za sprawą wyborów Miss Universe Kanady doszło do niespotykanego do tej pory precedensu. Wśród tegorocznych finalistek tegoż konkursu, który odbędzie się 19 maja, znalazła się transseksualna kandydatka 23-letnia Jenna Talackova, która do 19-go roku życia była mężczyzną!

Uznawany przez mainstreamowe media kanadyjskie za kobietę transseksualista z Vancouver w 2010 roku wziął udział w konkursie Miss International Queen w kategorii "transpłciowa/transseksualna". To jednak nie zaspokoiło ambicji Jenny Talackovej. Transseksualista zgłosił swój udział w tegorocznym konkursie Miss Universum Kanady i spotkał się z odmową jury, który oświadczyło, iż do rywalizacji dopuszcza się tylko naturalne kobiety. 

Ale Talackova, nie dała za wygraną. Postanowiła zawalczyć o swoje prawa, a nawet zagroziła sądem. Wszystko trwało dwa tygodnie. Najpierw organizatorzy Miss Universe z Donaldem Trumpem na czele, zgodzili się na jej uczestnictwo w wyborach krajowych. A ostatecznie dali jej kolejne zielone światło.

Osoby, które zmieniły płeć z męskiej na żeńską i ich dokumenty tożsamości potwierdzą to, będą mogły uczestniczyć w wyborach Miss Universe. Do tej pory mogły brać udział tylko naturalnie urodzone

 

Ale wygrał/a bitwę o prawo równości
Zwycięzcą ostatecznie została Biniaz Sahar (26) z Vancouver.
Talackova znaalzła się w pierwszej 12
W wieku 19 lat, kandydat przeszedł zmianę płci.
"Miss Universe Kanada" wybory
"Miss Universe Kanada" wybory
"Miss Universe Kanada" wybory
"Miss Universe Kanada" wybory
"Miss Universe Kanada" wybory
"Miss Universe Kanada" wybory
0
Twoja ocena: Brak
Dodaj do