Aranżacja salonu w stylu skandynawskim - Porady i inspiracje

27 września 2022 Styl życia

Jak stworzyć salon, który będzie jednocześnie stylowy i skandynawski? Przyjrzyjmy się kluczowym elementom wystroju, które sprawią, że salon będzie przyjaznym i przyjemnym punktem centralnym. Projektowanie wnętrz w stylu skandynawskim meble.

Skandynawskie wnętrza są popularnym wyborem w Polsce

Skandynawski wystrój wnętrz cieszy się popularnością od wielu lat.

  • Gustawskie meble są klasyczne, o różnorodnych formach i klasycznej purpurze. Oprawione są w jasne kolory i parkiety.
  • Styl ludowy to proste i kolorowe rękodzieło. Plecione dywaniki, filcowe ozdoby, drewniane lampiony i świeczniki. Można je łączyć z innymi stylami, np. etno.
  • Styl New Nordic określa polską wizję przestrzeni w stylu skandynawskim. Białe ściany, jasna podłoga, jasne meble i równie jasne meble. Można dodać kolorowe dekoracje, plecione lub bielone drewniane podłogi, czy poduszki na szarych lub białych kanapach.

Wszystko to przybyło nad Wisłę, wraz ze sklepami IKEA, na początku lat 90. Szybko znalazło dom w naszych ciasnych, ciemnych i zagraconych mieszkaniach i zastąpiło ciężkie i nieporęczne meblościanki. Mała powierzchnia mieszkalna nagle poczuła się większa, a styl skandynawski rozjaśnił długie zimowe i jesienne wieczory. Projekt wnętrz Salon w stylu skandynawskim. Jeśli kochamy złoto, puszystą skórę i wnętrza z oryginalnym pomysłem, możemy zdecydować się na wykorzystanie innowacji z mrocznych stylów skandynawskich i scandic chic, jednocześnie pozostając w skandynawskim klimacie. Projektowanie wnętrz nie musi ograniczać się do wnętrz. Skandynawska estetyka i rozwiązania są również bardzo popularne w projektowaniu domów. Style aranżacji wnętrz wraz z poradami możesz znaleźć na stronie sofik.pl

Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Najlepiej... Praktycznie i ze smakiem. Styl skandynawski jest najlepszy do aranżacji salonu i opiera się na:

  • świetle
  • minimalizmie
  • naturalnych materiałach
  • stonowanych kolorach: pastele i biel.
  • meblach wykonanych z drewna i wikliny

Duże okna - rozjaśnij swoje wnętrze światłem i życiem!

Frida Ramstedt jest szwedzką projektantką, która została nazwana "szwedzkim guru designu". Zwraca ona uwagę na to, że oświetlenie może być używane do tworzenia atmosfery lub efektów wizualnych tak samo jak pędzle i farby. Jeśli utrzymasz okna otwarte i wpuścisz jak najwięcej naturalnego światła słonecznego, salon w stylu skandynawskim, a także sypialnia czy kuchnia, będą wydawać się większe. Unikaj ciężkich draperii i wyszukanych wzorów, a postaw na proste i funkcjonalne rolety. Duże okna możesz udekorować roślinami i kolorowymi dodatkami, takimi jak drewniane ptaszki. Błyszczące lampiony o prostych geometrycznych kształtach mogą być używane wieczorami, aby odbijać światło do okien. W tym przypadku mniej zawsze znaczy lepiej.

Salon w stylu skandynawskim

Skandynawski salon: Jasny, przestronny i skromny

Lagom. Światło, światło i jeszcze więcej. To filozofia szczęśliwego życia i szwedzki idiom. Jest to szwedzki odpowiednik słowa "just right". We wnętrzach lagom przekłada się na nienaganny porządek. Każdy przedmiot ma swoje miejsce i służy konkretnemu celowi. Nowoczesne skandynawskie salony powinny być zaprojektowane w sposób spójny i wygodny, bez dodawania zbędnego przepychu. Dodatkowe przedmioty nie powinny zabierać przestrzeni. Frida Ramstedt odwołała się do "zasady 2:8". Kiedy tylko 20% przedmiotów jest widocznych, panuje porządek. Pozostałe 80% należy przechowywać w szufladach i szafkach. Hygge jest niezbędne w aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim w kuchni Lagom. Czym jest Hygge?

Ciepło Hygge to domowa, rodzinna atmosfera

Duńskie Hygge to ciepło, przytulność i wewnętrzna równowaga. Hyggekrog to przytulny kącik, który może znaleźć się w nowoczesnej skandynawskiej przestrzeni życiowej. Można go urządzić na wiele sposobów, od poduszki na parapecie po marmurowy kominek. Najlepszy sposób na wykorzystanie Hyggekrog? By cieszyć się życiem. Skandynawski design pozwala na wiele kombinacji, w tym stare i nowe, dekoracyjne betonowe sufity z drewnianymi podłogami, surowe meble i miękkie puszyste tkaniny. Dobrze komponuje się z innymi stylami wnętrz. Ważne jest jednak, aby zachować odpowiednie proporcje. Styl uzupełniający nie powinien przekraczać 20% całej aranżacji.

Drewniana podłoga - obowiązkowy element stylu skandynawskiego

Drewniane podłogi są ciepłe i naturalne w skandynawskiej przestrzeni mieszkalnej. W Skandynawii są podgrzewane, ale można po nich chodzić bez butów ze względu na fakturę drewna. Na naturalne drewno należy stosować olej. Takie deski są niepodatne na wilgoć, nie wchłaniają jej, pięknie się starzeją i mają przyjemny aromat. Wpisuje się to w filozofię Hygge i jest praktyczne. Podłogę olejowaną można zabarwić specjalnymi olejami, ale podłoga w stylu skandynawskim nie musi być biała.

Regał do salonu - projekt salonu w stylu skandynawskim z lekkością

Skandynawski design znany jest ze swojej prostoty i funkcjonalności. Drewno i wiklina w naturalnych lub białych kolorach to pierwsze wybory. Połączenie drewna i metalu jest również bardzo popularne, zwłaszcza w przypadku regałów na książki. Ponieważ minimalizm jest głównym celem, wiele z nich może pełnić wiele funkcji jednocześnie. Projektowanie wnętrz w części sypialni w stylu skandynawskim Regały na książki mogą mieć kształt małego stołu. To wymaga tylko jednego kroku. Regał z recyklingu może być wykonany z palet i pomalowany na biało w skandynawskim stylu. Takie meble nie stworzą złudzenia przeładowanej przestrzeni. Możemy się założyć, że zachowają oczekiwaną lekkość aranżacji. Styl skandynawski to coś więcej niż meble, dodatki, tkaniny, kolory czy akcesoria. Jeśli tylko zechcemy, może stać się naszym sposobem na życie. Szczęśliwym, uporządkowanym życiem. Według powszechnej opinii Duńczycy należą do najbardziej szczęśliwych narodów na świecie. Warto się od nich uczyć.

27 września 2022 Styl życia

0 Komentarze