Świat ezoteryki: runy i ich niezwykła moc

Runy to niezwykła moc, która może sprawić (jeśli będziemy się do tego odpowiednio przygotowywać), że nasze problemy znikną tak szybko, jak się pojawiły. Człowiek jest istotą rozumną, wykształconą i wie, że gdy mamy złe energie należy je oczyścić, wyrzucić oraz poprosić o nowe, te lepsze.

Zdarza się niekiedy, że osoby (nawet najbliższe) życzą nam źle, a więc przyciągają do nas energie demoniczne. Wtedy prosimy egzorcystę bądź księdza o pomoc. Wtedy też możemy posłużyć się runami. W jaki sposób? Otóż kupić runy można już teraz wszędzie. Gdy już nabędziemy je, należy je kilka azy przetasować i rozłożyć wszystkie w wachlarz. Następnie należy medytować nad nimi ok. 30 minut wypowiadając modlitwę w tym przypadku o opuszczenie tych demonicznych mocy. Należy też zapalić świecę i utrzymywać ogień na niej dopóki, dopóty cała się wypali. Powstały wosk można wylać bądź też zachować. Gdy moce będą się utrzymywały należy to powtórzyć jeszcze kilkakrotnie.

Runy urodzeniowe. Otóż co to jest runa urodzeniowa? Jest to taka runa, która patronuje w danych dniach miesiąca. Chroni nas, zabezpiecza, kieruje naszym życiem (gdy przestrzegamy pewnych zasad). Ma szczególną moc, ponieważ pokazuje też nasze talenty, słabości. Daje rady oraz lekcje, które powinniśmy uczynić w tym, doczesnym życiu. UWAGA! RUNY NALEŻY ZAWSZE RYSOWAĆ CZERWONYM KOLOREM NA BIAŁYM PAPIERZE!

Alfabet Futharku jako pomoc w codziennym życiu. Podam teraz runy urodzeniowe z przykładowym znaczeniem.

Urodzeni 06.01- 19.01- waszą runą urodzeniową jest ALGIZ.

- ochrona, opieka, kontakt z podświadomością, siła, powodzenie, dobrobyt, związek z Bogiem, pomyślność, instynkt, bezpieczeństwo, męstwo.

Zastosowanie magiczne: można ją stosować jako amulet w sferze fizycznej jak i psychicznej. Jest ona jak Anioł Stróż- zawsze stoi na straży. Noszona jako talizman ustawi nas "w złotym środku" życia- w centrum, między niebem a ziemią.

Urodzeni 20.01- 03.02- waszą runą urodzeniową jest TIWAZ.

- godność, sprawiedliwość, poświęcenie, prawo, słuszność, porządek, sława, zwycięstwo, stanowczość, wytrwałość, zdecydowanie, precyzyjny cel, męstwo odwaga.

Zastosowanie magiczne: dawniej wojownicy nanosili tę runę na rękojeście mieczy i umieszczali na tarczach, pomaga w każdej walce, także z samym sobą, wzmacnia zdecydowanie, zapewnia potencję mężczyznom. Jest dobrym opiekunem niezdecydowanych, wielkich bałaganiarzy, łapiących po drodze wszelkie okazje. Pomoże osiągnąć upragniony cel- czy w sprawach bieżących, czy dotyczących poszukiwań swojego miejsca w życiu.

Urodzeni 04.02- 18.02- waszą runą urodzeniową jest BERKANO.

- macierzyństwo, narodziny, rozwój, płodność, obfitość, pierwiastek żeński, uzdrowienie, nowy początek.

Zastosowanie magiczne: chroni rodzinę, przynosi spokój wewnętrzny, sprzyja wzrostowi i rozwojowi (na przykład firmy lub nowego projektu), wspomaga urodzaj i zamożność, może pomóc w bezpłodności, ułatwia poród i kontakty z dziećmi, sprzyja też odrodzeniu osobowości. Berkano jest opiekunką wszystkich aspektów kobiecości i to zarówno kobiet jak i mężczyzn- każdy człowiek zawiera w sobie pierwiastek męski i żeński. Jest też pomocą dla wszystkich, którzy chcą poznać świat kobiet i zrozumieć je. Zawiera w sobie odwieczną mądrość Ziemi- matki wszystkich istot żyjących. Jest bardzo łagodna, tak jak łagodna jest brzoza.

Urodzeni 19.02- 05.03- waszą runą urodzeniową jest LAGUZ.

- rzeka, morze, intuicja, płynność, uwalnianie, uczucia, to, co nieświadome, woda, wtajemniczenie, głos wewnętrzny, oczyszczenie, równowaga emocjonalna, odwaga, bliskość duchowa.

Zastosowanie magiczne: wyostrza intuicję, pomaga w rozwoju i przejawianiu zdolności okultystycznych, ułatwia proces poznawania i przeniknięcia w głąb tajemnic oraz zrozumienia praw Kosmosu, sprzyja ślubom, zapowiada koniec rozłąki, uczonym pomaga rozwiązać naukowe problemy. Opiekuje się ona wszelkimi pionierskimi działaniami, pomocna jest wtedy, gdy potrzebne jest nowe spojrzenie na stary problem. Przyciąga też osoby pomocne. Jednocześnie pilnuje, aby działania, które podejmujemy, doprowadzane były do końca. Pozwala również wypłynąć prawdziwym uczuciom na powierzchnię. Uczy nas, aby ich nie tłumić w sobie, bo to powoduje blokady.

Urodzeni 06.03- 21.03- waszą runą urodzeniową jest INGWAZ.

- płodność, obfitość, rozwój wewnętrzny, uświadomienie sobie swojej własnej siły, dojrzewanie w samotności, rozwój, cisza, spokój, samotność, planowanie strategii, liczba cztery (cztery pory roku, cztery strony świata), cierpliwość, skupienie, brzemienność.

Zastosowanie magiczne: pomaga usunąć napięcie, relaksuje, przybliża nadejście okresu odpoczynku, nasila męską potencję, można ją wykorzystać do podwyższenia opłacalności przedsiębiorstwa zajmującego się piwem. Jest to runa ochronna, tu jednak ochrona jest bierna. Bądźmy dla siebie dobrymi ogrodnikami.

Urodzeni 22.03- 05.04- waszą runą urodzeniową jest THURISAZ.

- witalność erotyczna, agresja, upór, moc, siła seksualna, przesilenie, błyskawica, pokonanie wrogów, ukierunkowana potęga, zaradność życiowa, niezłomność.

Zastosowanie magiczne: runa "trolli", służy do pobudzania głebokich, ukrytych sił przyrody i ludzkiej podświadomości, nie zaleca się nosić ją jako amulet!! Może ostrzegać też przed oczyszczającą burzą. Pobudza w nas moc, strzec będzie od wrogów, a przyciągnie przyjaciół, którzy potrafią przejść przez postawiony przez nas mur.

Urodzeni 06.04- 20.04- waszą runą urodzeniową jest RAIDO.

- ruch, działanie, droga, komunikacja, aktywność, koło, taniec, porządek, podróż, transport, rozwój, rytm, zmiana, wzrost, otwartość, entuzjazm.

Zastosowanie magiczne: zapewnia bezpieczeństwo podczas podróży, wskazana jako amulet dla kierowców, ułatwia prowadzenie spraw sądowych. Jest wrogiem wszelkiego zastoju, pobudzi nas do wyjścia z mieszkania, z żalu i smutku- do świata, ludzi, nowych wrażeń, nowych doświadczeń.

Urodzeni 21.04- 05.05- waszą runą urodzeniową jest HAGAL.

- zmiana na lepsze, kryzys kontrolowany, intuicja, wiedza mistyczna, odrodzenie, uwolnienie, gwałtowna zmiana. Zastosowanie magiczne: ułatwia transformację, wywołuje kryzys, pomagający wyjść z impasu, nie jest polecana jako amulet innym osobom. Wspomaga podczas podróży do naszego świata podziemnego- zakamarków podświadomości; z nią powrócimy bezpiecznie. Jest niezwykle pomocna w przypadkach depresji, pozwala efektywnie przepracować żal i smutek.

Urodzeni 06.05- 20.05- waszą runą urodzeniową jest JERA.

- czas żniw, zbiory, urodzaj, harmonia, pory roku, sprawiedliwość, życzliwość, dostatek, stopniowy rozwój, nagroda, dojrzewanie, zapobiegliwość.

Zastosowanie magiczne: maluje się ją przed rozpoczęciem ważnej i długofalowej sprawy, żeby zapewnić sobie zrównoważony przebieg i sukces do końca. Rysunek tej runy to spirala- symbol przemijania i narodzin od nowa. Nic w życiu nie trwa wiecznie, wszystko podlega upływowi czasu.

Urodzeni 21.05- 04.06- waszą runą urodzeniową jest SOWILO.

- natchnienie i nadzieja, przewodnictwo, zwycięstwo, triumf, powodzenie w walce, sława, sprawiedliwość, dostatek, ciśnienie, spełnienie, godność.

Zastosowanie magiczne: wzbogaca posiadaną wiedzę, dodaje pewności siebie, pomaga nawiązać łączność z wyższym Ja, wzmacnia duszę i ciało. Energetycznie ma silny oddźwięk sił płodności i zmysłowości. Wspiera w podbojach miłosnych, lecz uwaga, żeby nie przesadzić... to przesłanie dla ludzi wolnych. Dla osób w związkach jest symbolem ciepła domowego ogniska.

Urodzeni 05.06- 19.06- waszą runą urodzeniową jest EHWAZ.

- harmonia, współpraca, partnerstwo, ruch do przodu, siła, mobilność, prędkość, wspólnota, symbioza, praca zespołowa, inicjatywa, pośrednictwo, powrót do równowagi- także duchowej.

Zastosowanie magiczne: pomaga popchnąć do przodu zastarzałe sprawy, rozcieńcza to, co zgęstniało, zastygło, rozmiękcza to, co stwardniało, wędrowcom i podróżnikom ułatwia podróż "po wodzie", można ją stosować w talizmanach ochronnych dla kierowców oraz właścicieli samochodów. Współpracuje z tym, którzy działają na rzecz natury.

Urodzeni 20.06- 05.07- waszą runą urodzeniową jest ODALA.

- ojczyzna, dom rodzinny, bezpieczne miejsce, ostoja, materialny dobrobyt, mieszkanie, wrodzone talenty, prawo i porządek.

Zastosowanie magiczne: chroni dom, nieruchomość, może być stosowana w najróżniejszych sytuacjach, kiedy jesteśmy gotowi wiele poświęcić dla jakiejś sprawy- wtedy nam pomoże, ale żąda "opłaty" za pomoc, chroni budynki, a nie ludzi którzy w nich mieszkają, można ją stosować również do ochrony sprzętu komputerowego.

Urodzeni 06.07- 20.07- waszą runą urodzeniową jest DAGAZ.

- światło, świt, ogień, połączenie przeciwieństw, nadzieja, transformacja, świadomość, Bóg, oświeccenie, przełom, szczęście.

Zastosowanie magiczne: wspomaga rozwój duchowy, łagodzi konflikty, sprzyja natchnieniu w dziedzinie ezoteryki. Dagaz jest też symbolem równowagi przeciwieństw. Aby czynić dobro, trzeba także poznać zło.

Urodzeni 21.07- 04.08- waszą runą urodzeniową jest FEHU.

- posiadanie, powodzenie, bogactwo, hojność, kulminacja, realizacja, spełnienie, pierwotny ogień.

Zastosowanie magiczne: do ochrony i pomnożenia stanu posiadania, umocnienia pozytywnych relacji, dla odnowienia starej przyjaźni, Ciesz się tym, co masz nawet jeśli nie jest tego wiele; dbaj o to. Będzie nas strzec przed ludźmi, którzy są zaintersowani tylko finansami.

Urodzeni 05.08- 19.08- waszą runą urodzeniową jest ANSUZ.

- inspiracja, natchnienie, mądrość, tworzenie, nauka, nowina, spotkanie, słowo, wiedza, egzamin, transformacja, Kosmos, informacja, porozumienie.

Zastosowanie magiczne: ułatwia zawieranie umów i kontraktów, pomaga w nauce, zdawaniu egzaminów i zrozumieniu różnych spraw. Przyciągnie ludzi, którzy mają otwarte, czułe serce i będą zainteresowani wspieraniem rozwoju naszych możliwości; ochroni przed tymi, którzy chcieliby je wykorzystać dla swoich celów. Runa ta nieznosi kłamstwa i obłudy!

Urodzeni 20.08- 03.09- waszą runą urodzeniową jest KENAZ.

- płomień, spalanie, wewnętrzny ogień, lustro, pochodnia, namiętność, twórczość, otwarcie, olśnienie, sukces, entuzjazm, konstruktywna samorealizacja.

Zastosowanie magiczne: pozwala realizować swoje zamiary, sprzyja ludziom szukającym romansu lub pracy, myśliwym i geologom pozwala znaleźć to, czego szukają, rozjaśnia wszelkiego rodzaju ciemność. Pomaga otworzyć się na nowe idee, możliwości, oferty, propozycje. Jest pomocna dla nauczycieli, studentów, uczniów; pomoże w egzaminach, na sprawdzianie. Przyciągnie ludzi, którzy będą impulsem do dalszego zdobywania wiedzy lub będą mogli nas czegoś nauczyć.

Urodzeni 04.09- 23.09- waszą runą urodzeniową jest GEBO.

- podarunek, dar, wymiana, hojność, zjednoczenie, wymiana energii, harmonia, związek, miłość, połączenie, współczucie miłości.

Zastosowanie magiczne: przywołuje miłość i partnerstwo, umacnia i harmonizuje relacje, jednoczy, wspomaga układy biznesowe. Jest opiekunką osób wykorzystywanych przez innych. Pomoże ustrzec się przed osobami zainteresowanymi tylko braniem, ale także wskaże w jakich sytuacjach życiowych ta cecha przejawia się i w nas. Zawieszenie jej przy łóżeczku dziecka przyniesie mu dar kochania i bycia kochanym w życiu.

Urodzeni 24.09- 04.10- waszą runą urodzeniową jest WUNJO.

- radość, powodzenie, zwycięstwo, szczęście, uznanie, zadowolenie, rodzina, realizacja marzeń.

Zastosowanie magiczne: rysuje się ją, kiedy chce się przywołać dobry nastrój i radość. Przyciąga ludzi przyjaznych, którzy w potrzebie nie zawiodą. Ochroni natomiast przed tymi, którzy udając przyjaźń będą próbowali żerować na nas energetycznie lub korzystać z naszego dobrobytu, nie mając zamiaru dać nic w zamian.

Urodzeni 05.10- 19.10- waszą runą urodzeniową jest IWAZ.

- życie i śmierć, życie duchowe, magia, podróż duchowa, oświecenie, wytrwałość, czas zmian.

Zastosowanie magiczne: rysuje się ją, kiedy trzeba wygrać zawody, pomaga też doprowadzić sprawy do końca, szczególnie na ostatnim etapie, chroni przed podjęciem złej decyzji. Jest też pomocna przy wszelkiego rodzaju poszukiwaniach, czy to zagubionego klucza czy drogi do domu, czy sensu życia lub drogi rozwoju.

Urodzeni 20.10- 03.11- waszą runą urodzeniową jest PERTRO.

- wyrok losu, tajemnica, przeznaczenie, niespodzianka, wygrana, głębia, stabilność, pewność, prawo przyczyny i skutku, wewnętrzna mądrość, ufność.

Zastosowanie magiczne: pozwala na poznanie prawdy, pomaga rozwiać iluzje, wzmacnia zdolności paranormalne, pomaga pokonać wpływy z przeszłości, wyprzeć trudne wspomnienia, ułatwia walkę z nałogami. Dopomaga filozofom, myślicielom, historykom. Jest opiekunką wróżbitów i wróżek bez względu na sposób przepowiadania przyszłości.

Urodzeni 04.11- 18.11- waszą runą urodzeniową jest MANNAZ.

- ludzkość, społeczeństwo, człowieczeństwo, integracja, współpraca, jednoczenie przeciwności, partnerstwo, urzędy, osobowość, ego świadomość, psychologia, psychoanaliza, wynalazczość, optymizm.

Zastosowanie magiczne: nastawia pokojowo wrogów, ułatwia komunikację i pracę w zespole, To runa równowagi, spokoju wewnętrznego oraz siły. Korzystajmy z jej energetyki!

Urodzeni 19.11- 03.12- waszą runą urodzeniową jest URUZ.

- moc, zdrowie, nieograniczony potencjał możliwości, witalność, siła, wytrzymałość, harmonia, wolność, pojętność,

Zastosowanie magiczne: jako symbol- runa zdrowia- wzmacnia ciało i ducha, przywraca do zdrowia, daje pomyślność, poprawia koncentrację, Przyciągnie ludzi, kórzy mogą pomóc przy realizacji naszych planów, mają na to energię i środki.

Urodzeni 04.12- 17.12- waszą runą urodzeniową jest NAUDIZ.

- niepomyślność, ślepy los, przeznaczenie, przymus, obowiązek, ograniczenie, robienie tego, co trzeba, a nie tego, co by się chciało, wytrzymałość, cierpliwość, twórcza dyscyplina, ważność.

Zastosowanie magiczne: dodaje sił w ciężkich chwilach, wspomoże wszystkich niezdecydowanych, zastygłych w marazmie, aby ruszyć z miejsca.

Urodzeni 18.12- 05.01- waszą runą urodzeniową jest ISA.

- koncentracja, samoświadomość, samoopanowanie, zastój, odrętwienie, wyciszenie, izolacja, stałość, zmaterializowanie.

Zastosowanie magiczne: chroni przed nadmiernym stresem, chłodzi namiętności, pozwala nabrać dystansu do spraw, rozwija siłę woli. Stosuje się ją w celu powstrzymania wydarzeń, zwolnienia biegu życia. Energia Isy jest odwrotna do energii innych run. Pomoże osobom chaotycznym, impulsywnym, podziała wyciszająco.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (ilość głosów 2)
Dodaj do

Nic nie sugeruje

W trakcie jak wklejałem link, najzwyczajniej w świecie "wcięło mi" wcześniej napisany komentarz. Powrócę do tematu, jest ciekawy.

cóż Pan sugeruje?

cóż Pan sugeruje?

Temat rzeka......